شرکت چاپ بانک ملت از اول مهرماه ۱۳۶۳ با ادغام دو چاپخانه بانک تهران و شرکت چاپ پارس فعالیت خود را به طور مستقل آغاز کرد. در حال حاضر بخش چاپ شرکت در مجموعه‌ای به مساحت ۷۲۰۰ متر مربع در خیابان بیمه سوم در شهرک اکباتان واقع است. فضای عملیاتی شرکت در بر دارنده ۴ سالن تولید به مساحت تقریبی ۲۰۰۰ متر مربع برای چاپ و صحافی است و ساختمان اداری و پشتیبانی به وسعت ۱۶۰۰ متر مربع در ۴ طبقه مشتمل بر واحدهای لیتوگرافی، انبار، امور اداری و… است. بخش صدور کارت‌های مغناطیسی و شخصی‌سازی دسته چک در مجموعه‌ای به وسعت تقریبی ۶۰۰ متر مربع در خیابان سی تیر واقع است.

از زمان تأسیس شرکت به تدریج متناسب با حجم و توسعه فعالیت و به اقتضای پیشرفت فناوری، ماشین‌های متناسب با نیازهای شرکت خریداری، نصب و بهره‌برداری شده و امروز شرکت چاپ بانک ملت از بهترین‌های فناوری در صنعت چاپ بهره­مند است.

رسالت شرکت تأمین نیازهای مشتریان در امور مربوط به پیش از چاپ، چاپ، پس از چاپ، برش و بسته‌بندی رول حرارتی و شخصی‌سازی کارت‌های الکترونیکی است.

تاریخچه چاپ

صنعت چاپ از جمله بزرگ‌ترین و مفیدترین اختراعات بشری است و یکی از مؤثرترین وسایل انتقال اندیشه و عواطف بشری از زمان پیدایش بوده است. امروزه صنعت چاپ در روند زندگی و نیازمندی‌های فرهنگی و روزمره نقش بی بدیلی دارد و بخصوص در صنعت بانکداری بسیار کارآمد است. شرکت چاپ بانک ملت برآمده از نیاز ضروری بانکداری است.

بیش از چهل سال آمد و شد ایام نه تنها رنگ کهنگی بر چهره این شرکت ننشانده، بلکه امروز شادابی، سرزندگی، تلاش و امید به آینده بهتر از حال و هوای حاکم بر آن هویداست. اگرچه شرکت چاپ بانک ملت ریشه در پنج دهه گذشته دارد، اما شاخ و برگش با نسیم فناوری روز در حرکت است و ثمره فراوان و باکیفیتش بخشی از نیازهای فرهنگی جامعه را تأمین می‌کند. اندیشه‌های بلند، اراده‌های استوار، دست‌های پرتوان در کنار فن‌آوری پیشرفته از مجموعه‌ای غنی و رو به توسعه حکایت می‌کند.

سهامداران

سرمایه شرکت به مبلغ ۹۰,۰۰۰ میلیون ریال منقسم به ۹,۰۰۰,۰۰۰ سهم ده هزار ریالی با نام می باشد که تماماً پرداخت شده است.

بهساز مشارکتهای ملت ساختمانی بانک ملت کارگزاری بانک ملت بهسازان ملت خدمات پشتیبانی مهندسی بهسامان ملت کل سهام
تعداد سهام تعداد سهام تعداد سهام تعداد سهام تعداد سهام تعداد سهام
۸٫۹۹۹٫۹۳۲ 22 22 22 2 ۹٫۰۰۰٫۰۰۰
درصد مالکیت: ۹۹/۹۹۹۲۶ درصد مالکیت: ۰/۰۰۰۲۴ درصد مالکیت: ۰/۰۰۰۲۴ درصد مالکیت: ۰/۰۰۰۲۴ درصد مالکیت: ۰/۰۰۰۲ ۱۰۰%

هیئت مدیره

آقای غلامرضا آجورلو به نمایندگی از شرکت ساختمانی بانک ملت بسمت مدیر عامل و عضو هیئت مدیره

آقای امیر اسمعیلی اوزنبلاغ به نمایندگی ازشرکت کارگزاری بانک ملت به سمت رءیس هیئت مدیره

آقای علی اکبر صابریان به نمایندگی از شرکت بهساز مشارکتهای ملت  به سمت نائب رئیس هیئت مدیره

آقای سیاوش قربانی  به نمایندگی از شرکت راهبری صنایع بهساز به سمت عضو هیئت مدیره

آقای شهریار نصابیان به نمایندگی از شرکت فن آوران هوشمند بهسازان فردا به سمت عضو هیئت مدیره

طراحی سایت توسط فراکارانت